Co je to kalkulačka pojištění GAP a jak ji používat?

Nové auto je velmi cenná věc, která se obvykle kupuje na úvěr, a bohužel k nehodám dochází poměrně často. Proto bylo vytvořeno speciální pojištění pro ty, kteří si koupili auto na úvěr nebo využili výhod leasingu. Zní to tajemně? Podívejte se, o jaké pojištění se jedná a proč je tak výhodné si je pořídit!

Co je to pojištění GAP?

GAP (ang. Guaranteed Asset Protection) je pojištění, které chrání majitele před ztrátou hodnoty vozidla nebo finanční ztrátou. Jde o dobrovolné pojištění, které poskytuje osobám s úvěrem nebo s leasingem ochranu před finanční ztrátou v případě úplné škody nebo odcizení vozidla. Díky tomu také mohou splatit zbývající půjčku bance. 

GAP chrání počáteční hodnotu vozidla, která je uvedena ke dni zahájení pojištění pro případ nežádoucích událostí. Je to také záruka pokrytí rozdílu mezi počáteční hodnotou automobilu a jeho tržní hodnotou ke dni poškození nebo krádeže.

Co je kalkulačka pojištění GAP?

Aby bylo možné zjistit, kolik výhod lze získat zapojením se do tohoto programu, byla vyvinuta kalkulačka pojištění GAP.Díky ní si snadno a přístupným způsobem můžete ověřit, jak vysoké bude měsíční pojistné, a také množství peněz, na které se můžete spolehnout v případě nehody.

Základní kalkulačka pojištění GAP se skládá z polí, do kterých je třeba zadat:

  1. hodnota vozidla z faktury s DPH;
  2. rok výroby vozidla;
  3. dobu, na kterou má být vozidlo pojištěno. 

Na tomto základě kalkulačka pojištění GAP vypočítá měsíční pojistné a poskytne vám přibližnou částku, kterou lze vyplatit v případě nehody nebo odcizení vozidla. 

Co Vám dává pojištění GAP?

Platba pojistného GAP je především o bezpečnosti. Vychází ze skutečnosti, že výplatu odškodného zaručuje zkušená pojišťovna, která má obvykle pobočky po celém světě. 

Tento typ pojištění je také zárukou zajištění počáteční hodnoty vozidla až na 60 měsíců. Stejně důležité je, že je pojištění GAP možné platit nejen na nové auto, ale také za ojeté. 

Pokud stále váháte s pořízením tohoto typu ochrany, můžete si potenciální náklady a odškodnění ověřit pomocí kalkulačky pojištění GAP. Díky tomu budete vědět, na jaké náklady se připravit a kolik můžete získat.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *