Pojištění typu GAP – vše, co potřebujete vědět

Vlastnictví vozu nabízí řadu výhod. Takové vozidlo to je však také povinnost, jelikož se musíte postarat o pravidelné prohlídky a pojištění. Další nevýhodou je fakt, že vůz z autosalonu ztrácí velkou část své hodnoty, ve chvíli kdy jej opustíte. V takovém případě se vyplatí investovat do speciálního pojištění typu GAP. Nevíte co to je? Přečtěte si následující článek a dozvíte se vše, co potřebujete vědět!

Co je to pojištění GAP?

Definice pojištění GAP vychází především z toho, že v případě totální škody na nově zakoupeném vozidle nebo jeho odcizení pojistitel uhradí příslušnou finanční částku. 

V případě takové nehody se pak zákazníci, kteří se rozhodnou pro leasing nebo úvěr, dostávají do složité situace, kdy musí splácet splátky, aniž by již měli auto. V těchto situacích kryje pojištění GAP rozdíl mezi hodnotou vozu ve chvíli ztráty a zůstatkem úvěru nebo leasingu nebo fakturovanou hodnotou vozu.

Tento typ pojištění se vyplatí uzavřít již při koupi vozidla. Jednoduchý důvod proč – pokud se nové auto porouchá nebo je odcizeno a majitel neměl pojištění GAP, bude vám kompenzován rozdíl mezi hodnotou na vašem havarijním pojištění a hodnotou v okamžiku, kdy škoda vznikla. Je tedy opravdu velká šance, že kompenzace bude mnohem menší a nepokryje ani opravu auta, natož koupi nového vozidla. 

Pojištění GAP – výhody 

V případě autonehody nebo krádeže také definice pojištění GAP garantuje, že obdržíte finanční plnění ze dvou zdrojů: na základě základního pojištění a výše zmíněného pojištění GAP . Získané finanční prostředky jsou zárukou, že si budete moci zakoupit vozidlo, které patří do stejné nebo podobné třídy jako poškozené nebo odcizené. 

Pojištění GAP je dobrou variantou, kterou si můžete sjednat a zároveň se vyhnout situaci, kdy prostředky hrazené ze základního pojištění pro případ škody nestačí na nákup nového vozu nebo vyrovnání závazků u společnosti, která vozidlo financuje. Taková situace může nastat, pokud účetní hodnota leasingu nebo úvěru převyšuje hodnotu automobilu. Pokud bylo vozidlo koupeno za hotové, pojištění GAP umožňuje pořízení nového vozu bez doplácení z vlastních prostředků. 

Pojištění GAP – formality

Pojištění GAP je obvykle poskytováno minimálně na několik let. Toto řešení umožňuje na poslední rok doby úvěru nebo leasingu pojišťovna po nehodě zohlednit hodnotu vozu k datu jeho koupě, ke které došlo např. před 5 lety.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *