Likvidace pojistné události – vše, co potřebujete vědět

Dopravní nehody nemusí vždy končit pouze pocuchanými nervy. Někdy auta vyžadují opravu a kontakt se svou pojišťovnu. Právě proto je tak důležité vědět, co dělat, když dojde k nehodě – na koho se obrátit, jaké dokumenty vyplnit a jaká práva máme jako viníci nebo oběti nehody?

Co je to likvidace pojistné události?

Na začátek je vhodné si položit otázku, co je to likvidace pojistné události. Jedná se o postup, který spočívá ve stanovení příčin a odpovědnosti za škodu. Jeho cílem je rovněž zjištění okolností, za jakých k události došlo, a posouzení rozsahu škody.

Proč se vyplatí mít pojištění?

Vzhledem k tomu, že během nehody může dojít ke škodě, je vhodné uzavřít pojištění. V případě smluvní události pak máte nárok na odškodnění. Vypořádání pojištění spočívá v posouzení nároku pojištěného na pojistné plnění vyplývající z pojistné smlouvy v případě konkrétní pojistné události.

Každý případ by měl být posuzován individuálně a samotný rozsah pojištění by měl být stanoven při uzavírání pojistné smlouvy. Je proto velmi důležité, aby si pojištěný pečlivě přečetl obsah smlouvy, kterou s pojistitelem podepisuje. Předejde se tak nedorozuměním, na co se vlastně takový dokument a uzavřená smlouva vztahuje. Samotným podkladem pro výplatu pojistného plnění je zase správně vyplněný škodní protokol, při dodržení odpovídajících termínů.

Postup likvidace škodní události

Účelem likvidačního řízení je zjistit všechny okolnosti, za kterých k události došlo, a stanovit rozsah škody. Pokud se navíc v průběhu tohoto řízení prokáže oprávněný nárok na pojistné plnění, určí se i jeho výše. Samotný postup související s vypořádáním pojistné události je složený, to znamená, že pokrývá veškeré činnosti od nahlášení pojistné události až po výplatu či odmítnutí výplaty pojistného plnění. 

Kde se vyplatí pojištění pořídit?

Pokud přemýšlíte, kde koupit pojištění, zvolte společnost Gap! Likvidace pojistných událostí prostřednictvím gaponline.cz zajišťuje spolehlivý a nestranný proces likvidace pojistných událostí. Společnost zaměstnává zkušené a profesionální odhadce a tlumočníky škodních událostí, kteří pracují pro klienty z mnoha zemí, jako je Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Finsko, Řecko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Slovensko a Maďarsko.

freepik.com

Kterou chlebnik zvolit?
Výběr správného chlebník je často podceňovaný, avšak může mít významný vliv na délku a kvalitu uchování...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *