Pojištění GAP – pro koho a za jakým účelem?

V dnešní době stále více lidí namísto tradičních způsobů financování vozu a nákupu za hotové – z autosalonu, z bazaru nebo tzv. „z druhé ruky”, od předchozího majitele volí jako výhodnou alternativu úvěr nebo leasingovou smlouvu na dané vozidlo. V takové situaci se však vyplatí náležitě chránit pro případ možného poškození vozu v důsledku srážky, kolize nebo krádeže. S pomocí přichází pojištění GAP.


Co znamená zkratka GAP?


GAP vychází ze zkratky anglických výrazů Guaranteed Asset Protection. Tento typ pojištění je známý po celém světě a rádi jej vybírají soukromí uživatelé i firmy. Umožňují získat klid a jistotu – dodatečnou ochranu v případě nepříznivých okolností a v důsledku ztráty hodnoty vozu.


Proč je GAP užitečnou možností?


Stojí za to vědět, že podpisem úvěrové nebo leasingové smlouvy vzniká novému majiteli vozu povinnost platit pravidelné, dohodnuté a měsíční splátky. V případě odcizení nebo zničení vozu takové závazky nemizí – i když vozidlo již fyzicky nevlastníme a nemůžeme jej používat, musíme splátky stejně platit až do poslední koruny a zakončení smlouvy. To je neobyčejně nekomfortní a nepříjemná situace. Naštěstí se tomu můžete vyhnout investujíc do užitečného pojištění GAP.


Co to vlastně GAP pojištění je a na co se vztahuje?


Co je pojištění GAP – je to užitečné pojištění, které chrání dlužníky a nájemce v případě náhlé ztráty nebo poškození kupovaného vozu, tedy vzniku tzv. totální škody. Hned vedle AC pojištění je ideálním řešením a zabezpečením v případě likvidace pojistné události, díky kterému můžete klidně spát bez zbytečných starostí. Nestačí však pouze AC? V mnoha situacích se částka získaná z AC pojištění ukazuje jako nedostatečná. Pojištění GAP je dokonalým doplňkem a možností získat od pojistitele dodatečnou částku nezbytnou k pokrytí celých zbývajících splátek úvěru nebo leasingu. Vyplatí se vědět, že platnost pojištění GAP nezaniká ani v případě, že se rozhodneme zaplatit vůz dříve, a zkrátit tak dobu trvání smlouvy – taková ochrana může i nadále pokračovat, pokud si to přejeme.

foto: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *